Çocuk ve Ergen Psikoterapisi

Çocukken yeterince ağlamalarına izin verilmediği için yakınan yetişkinler de gördüm; kaygı ve gücenmelerini yeterince ifade etme imkânı bulamadıkları için hayıflanıyorlardı. Melanie KleinÇOCUK VE ERGEN PSİKOTERAPİSİ


Çocukluk ve ergenlik dönemlerinde var olan sorunlarda psikoterapinin çok önemli bir yeri vardır. Bu psikoterapi sürecinde soruna neden olan durumları saptayarak farkındalık kazandırmayı , sorunlarla başa çıkma becerilini geliştirmeyi ve tekrarlanmasını engellemeyi hedefleriz.( Torbalı Psikolog )

                                                                                                            

 

WISC-IV UYGULAMASI


Ayrıca çocukların bilişsel becerilerinin değerlendirilmesinde birçok ülkede ki kliniklerde en güvenilir ve yaygın kullanılan klinik ölçme araçlarından WESCHLER ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA ÖLÇEĞİ -IV Testinin Torbalı’da yer alnan kurumumuzda uygulanması Torbalı ilçesinde bir ilk niteliği taşımaktadır.

Çocuk-ergen psikoterapisinin , yetişkin psikoterapiden farkı ise okul ve aile ile ilgili süreçleri terapiye katarak  destekleyici görev görmesini sağlamaktır.Ailenin ve okulun dahil edilmesi çocuğun gelişimi için önem taşır.

Psikoterapi sürecinde aynı zamanda birtakım testlerin önemide büyüktür.Bu testler Psikologlarımız tarafından en doğru şekilde uygulanmaktadır.


ÇOCUK VE ERGENLER İLE İLGİLİ ÇALIŞMA ALANLARIMIZTorbalı’da yer alan Vita Psikolojik Danışmanlık Merkezimizin çocuklar ve ergenler ile ilgili çalışma alanlarının bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz :


Dikkat eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Davranım Bozuklukları

Öfke Kontrolü

Öğrenme Güçlüğü

Okula uyum

Alt ıslatma

Tırnak Yeme

Okul Dönemi Sorunları

Ders çalışmaya dayalı sorunlar

Sınav Kaygısı

Boşanma Sürecinde Çocuklar

Çekingenlik


ve benzeri alanlardaki sorunlar için Torbalı‘da bulunan Danışmanlık merkezimizdeki psikologlarımızdan destek alabilirsiniz.

TARİHİNİZİ ONLINE BELİRLEYİN